Vaše kvalita a výkon jsou naším cílem

Nové kurzy z oblasti databází!

Nové kurzy s tématikou Business analýzy a sběru uživatelských požadavků  

Responsive Design - tvorba mobilních aplikací kvalitně, rychle a jednoduše

Kategorie: 
Trvání: 
2 dny
Cena: 
12 000 Kč

Proč se kurzu zúčastnit: v současnosti je klíčovým úkolem vývojářů vytvořit aplikaci, která poběží nejen ve standardním webovém prohlížeči na počítači, ale také na tabletu a hlavně na displeji mobilního telefonu. Kdo nebude mít do pěti let dobře zpracovanou webovou aplikaci pro mobil, přestane existovat (to tvrdí prognostici v USA). Připravili jsme pro vás krátký kurz, který si klade za cíl předvést, jaké technologie a jaký způsob by člověk měl volit pro rychlou a kvalitní tvorbu mobilní aplikace.

Kurz představí např. Backbone.js, Require.js, Respond.js a další technologie, označované jako JavaScript MVC framework. Ve školení se zaměříme na předvedení jejich použití stejně tak jako na předvedení HTML+CSS knihovny Twitter Bootstrap, díky níž lze snadno a jednoduše implementovat Responsive WebDesign aplikace. Responsive Design je úplně nová technika, umožňující programátorům vytvářet aplikace s uživatelským rozhraním, snadno se přizpůsobujícím velikosti displeje, na níž je aplikace aktuálně provozována. Jedním zdrojovým kódem tak pokryjete všechny platformy.

Kurz vede lektor, mající praktické zkušenosti s tvorbou tohoto typu aplikací, např. JavaScriptová aplikace pro interaktivní formuláře s podporou výrazů a automatickým prepočítavaním jako v MS Excel.

Co budete po absolvování kurzu umět: získáte přehled o práci s nejnovějšími technologiemi pro rychlou a snadnou tvorbu mobilních aplikací

Komu je kurz určen: obecně pro všechny vývojáře aplikací s grafickým rozhraním, především jej ocení javisté. Nicméně i programátoři PHP, .NET nebo Ruby mohou tyto technologie úspěšně nasadit.

Osnova kurzu:

  • Twitter Bootstrap a JQuery Mobile - vytváření responzivních aplikací pomocí HTML a CSS lehce a rychle
  • Require.js - načítání částí aplikace podle potřeby
  • Backbone.js - JavasScriptový MVC framework
  • Handlebars.js (pokročilý šablonovací systém), Respond.js, Retina.js a ostatní
  • Komunikace se serverem - využití REST API, nezávislost na platformě
  • Simulace komunikace se serverem pro vývoj bez závislosti na serveru
  • Co potřebujeme pro ladění i vzdálené ladění, jak simulovat (emulovat) koncové zařízení
  • Lokalizace aplikace

Jaké zařízení si pořídit nebo alespoň jak si nastavit simulátory a emulátory. Zkusíme si vzdálené debugování.

Požadované znalosti: HTML, JavaScript nebo jQuery